data kabloları

Data Kabloları

Data kabloları bilgisayar,telefon,fax,yazıcı,kamera vb.gibi aletlerde sinyal almak için kullanılır ve hiç akım taşımazlar,yapı olarak genelde mono bakır(tek tel.)olarak üretilir damarlarıda verileri daha hızlı taşıması için politilen olmaktadır,kablolarımız %100 bakır olup başka hiçbir alaşım kullanılmamıştır.

CAT 5 UTP KABLO

Cat 5 kablolar 8 tane 24 awg damardan oluşur ve kısa mesafelerde fiyatı uygun olduğu için tercih edilmektedir bu kablolar telefon ve camera ıp sistemelerinde çokca kullanılmaktadır.

CAT 6 UTP KABLO

cat 6 kablolar  8 tane 23 awg veya 24 awg damar ve bu damarları birbirinden ayıran seperatörle üretilir,23 awg incemi diye düşünebilirsiniz lakin Amerikan ölçü birimi ters olduğu için 23 awg nin damar yapısı 24 awg ye göre daha kalındır veri taşıması yönünden daha iyidir,aradaki seperatör ise uzun mesaler kabloları birbirine yakın olmasını önleyip verileri daha hızlı ve daha uzağa taşımasını sağlar.

CAT 6 FTP HARİCİ KABLO

Cat 6 kablo ile damar yapıları aynı olup artı olarak damarların etrafı folyo ile sarılıdır ve dış izolesi rüzgar,güneş ışınlarına,kuş ve böcek kemirmalerine karşı PE politilen dış izole ile kaplı olduğu içi bina dışında rahatlıkla kullanılır.

HALOJEN FREE DATA KABLOLARI | LSZH 

Halojen free data kabloları yangın esnasında ortamda bulunan canlıların dumandan zarar görmemesi için zehirli gazlardan arındırılarak üretilen kablolardır.

Ucuz data kabloları

piyasalarda çok ucuza data kabloları bulunmaktadır bu ürünlerde bakır yerine alüminyum veya çelik tel kullanılmaktadır.

Fiyatı ucuz diye alınan data kablolarından çoğukez verim alınamaz bu ürünleri bakır olanlardan ayırt etmek çok zordur çünkü malzemede alüminyum ve çelik tel üzerine bakır kaplandığı için anlaşılmaz.

%100 bakır malzeme ve kaliteli  data kablosu almak isterseniz öncelikle ürünün markası olması gerekli marka yoksa zaten bilindiği gibi ürüne güven olmaz,marka var ise markaların web sitelerini ziyaret ederek ürünün yapısını inceleyin,marka değeri açısında ürünler web sitelerdeki teknik şartnameye göre üretilmek zorundadır.

Telif Hakkı © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital Pazarlama Ajansı